Vaporizér PAX 3 – Návod na použitie

You are currently viewing Vaporizér PAX 3 – Návod na použitie

Vaporizér PAX 3 je inteligentné a intuitívne zariadenie určené na použitie nielen so sušeným materiálom ale aj na vaporizáciu koncentrátov.

Vaporizér PAX 3 – obsah balenia

  • 1x Vaporizér PAX 3
  • 1 x Magnetický adaptér na nabíjanie s USB káblom
  • 2 x Magnetické viečko na ohrevnú komoru – jedno už zavedené do vaporizéra pre plné naplnenie ohrevnej komory a druhé, ktoré je určené pre použitie s komorou zaplnenou len do polovice (dokonale utesní materiál naložený do komory aj pri menšom množstve pre ešte pohodlnejšie používanie vaporizéra)
  • 2 x Silikónový náustok: jeden plochý, ktorý už je zavedený do vaporizéra, druhý vystúpený
  • 1 x Vložka na koncentráty, ktorá sa vkladá do ohrevnej komory
  • 3 x Náhradné sitko do ohrevnej komory
  • 1 x Multi-tool nástroj na kľúčenke pre ľahšiu manipuláciu s materiálmi napĺňanými do ohrevnej komory a jednoduchšie odstraňovanie náustku
  • 1 x Sada pre údržbu: fajkové čističe a kefka na čistenie

Vaporizér PAX 3 – nabíjanie

Pred prvým použitím zariadenia sa uisti, že je doplna nabité. Zapoj USB kábel do magnetickej nabíjačky na jednom konci a do elektrickej siete alebo počítača na druhom. Polož vaporizér na nabíjačku. Pulzujúce biele lupene na prednej strane vaporizéra indikujú, že sa zariadenie nabíja. Čím viac lupeňov je rozsvietených, tým viac je batéria nabitá. Po plnom nabití batérie prestanú lupene pulzovať a ostanú staticky svietiť. Po plnom nabití zariadenia ho môžeš začať používať.

Vaporizér PAX 3 - originálne balenie, vaporizér zo zadnej strany a detail nabíjačky

Vaporizér PAX 3 – pripravenie vášho materiálu – drvenie

Vaporizér PAX 3 funguje na princípe kondukčného ohrievania, pre čo najlepší výkon zariadenia je potrebné, aby si suchý materiál dôkladne podrvil. Čím lepšie je materiál podrvený, tým lepšie ním prechádza horúci vzduch a odparovanie a ťah zariadenia sú plynulejšie a efektívnejšie. Na podrvenie materiálu ideálne používaj drvičku na bylinky, ale postačí ti aj jednoduchá kovová grinder karta.

Vaporizér PAX 3 – možnosti použitia ohrevnej komory

Pre použitie zariadenia s plne naplnenou ohrevnou komorou použi štandardné magnetické viečko komory. Pre vaporizáciu s komorou naplnenou iba do polovice materiál utlač pomocou multifunkčného nástroja a uzavri ju magnetickým viečkom s výstupkom, ktorý zaručuje dokonalé utesnenie aj pre komorou naplnenú len do polovice.
Upozornenie: ohrevnú komoru nikdy nenapĺňaj, kým je zariadenie zapnuté alebo je komora horúca. Zariadenie vždy vypni a nechaj vychladnúť, čo trvá cca 10 minút.

Vaporizér PAX 3 biely - detail na vnútro ohrevnej komory

Vaporizácia koncentrátov

Špeciálna vložka ohrevnej komory ti umožňuje s vaporizérom PAX 3 odparovať aj koncentráty. Použi iba malé množstvo koncentrátu (cca 10 – 20 mg), čo zodpovedá približne veľkosti zrnka šošovice. Pri zavádzaní vložky do komory si všimneš, že vložka úplne nezapadá do zariadenia. Je to súčasťou dizajnu zariadenia a úplne v poriadku.

Pred odstránením vložky na vaporizáciu koncentrátov sa uisti, že je zariadenie vypnuté. Nikdy sa kovovej komory nedotýkaj, kým je ešte horúca. Avšak po vypnutí zariadenia a jeho ochladení je jednoduchšie vložku vybrať kým je ešte teplá, pretože môže byť po vaporizácii koncentrátu lepkavá. Ak už zariadenie úplne vychladlo, odporúča sa ho pred vybratím vložky na koncentráty zapnúť, nechať na 3 sekundy ohriať a potom vložku opatrne vybrať. Vložku vyčisti po každom použití.

Vaporizér PAX 3 – zapnutie

Po naplnení komory môžeš začať vaporizovať. Vyber si tebou preferovaný náustok (plochý alebo vystúpený) a zapni zariadenie stlačením tlačidla nachádzajúceho sa pod stredom silikónového náustka. Vaporizér jemne zavibruje aby ti dal najavo, že je zapnutý a LED lupene začnú pulzovať na fialovo, čo znamená, že sa zohrieva. Pred prvým potiahnutím počkaj kým sa zariadenie zohreje – LED lupene budú svietiť na zeleno. LED lupene budú pulzovať a meniť farby na rôzne odtiene len pre tvoje potešenie.
Zelená znamená, že môžeš ťahať. Umiestni pery okolo malého otvora na náustku a jemne potiahni.

Vaporizér PAX - farebná signalizácia

Vaporizér PAX 3 – nastavenia teploty

Rozličné nastavenia teploty vaporizéra PAX 3 ti umožňujú experimentovať s chuťou tvojho materiálu. Pri použití vyššej teploty dosiahneš väčšie a plnšie oblaky výparov a pri nižších teplotách si doplna vychutnáš jedinečnosť čistej príchute tebou zvoleného materiálu. Pri vaporizácii koncentrátov odporúčame použiť stredne vysokú až vysokú teplotu.

Ako prepínať medzi štyrmi jednotlivými nastaveniami teploty

Dlhšie stlač (cca 2 sekundy) tlačidlo umiestnené v strede pod silikónovým náustkom. Zariadenie sa uvedie do módu nastavenia teploty. Pomocou ďalších stlačení tlačidla sa prepínaš medzi jednotlivými stupňami výšky nastavenej teploty. LED lupene ti ukážu, v akom nastavení teploty sa práve nachádzaš:

Nízke nastavenie teploty: svieti jeden lupeň na zeleno
Stredne nízke: dva lupene na žlto
Stredne vysoké: tri lupene na oranžovo
Vysoké: štyri na červeno

Po nastavení tebou preferovanej teploty ohrevu opusti mód nastavovania teploty jedným dlhším (2 sek) stlačením tlačidla pod náustkom alebo jednoducho vaporizérom zatras. Pre rozšírenejšie nastavenia teploty ohrevu použi PAX Vapor App – mobilnú aplikáciu, ktorá ti nad tvojím vaporizérom PAX 3 dáva plnú užívateľskú kontrolu (návody a tipy pre túto aplikáciu ti prinášame v rozšírených tipoch pre používanie vaporizérov značky PAX)

Vaporizér PAX detail spodnej strany plochého náustku, tlačidlo pre spustenie a cesta, ktorou prúdia výpary

Vaporizér PAX 3 – nastavenia teploty:

Pre zistenie aktuálneho stavu batérie vaporizérom jemne zatras. Rozsvietia sa biele LED lupene a to v závislosti od percentuálneho stavu nabitia batérie:

25 %: jeden biely LED lupeň
50%: dva biele lupene
75 %: tri biele lupene
100%: štyri biele LED lupene.
Pre opustenie zobrazenia stavu nabitia batérie zariadením znova jemne zatras.
V prípade, že ľavý horný lupeň tri krát zabliká na červeno znamená to, že je vaporizér vybitý.

Vaporizér PAX 3 – spiaci režim (stand by mode):

Ak z vaporizéru neťaháš alebo ním nehýbeš dlhšie ako 30 sekúnd, zariadenie sa automaticky uvedie do módu stand by. Po uvedení do spiaceho režimu vaporizér krátko zavibruje a LED svetlá budú svietiť na modro v postupných vlnách. Tento režim pomáha šetriť batériu a taktiež počas toho ako neinhaluješ pomáha ochladiť materiál naložený v ohrevnej komore, vďaka čomu ním zbytočne neplytváš. Akonáhle vaporizér chytíš opäť do ruky, začne sa ohrievať na poslednú zvolenú teplotu.
Po 3 minútach nepoužívania sa vaporizér vypne úplne.

Vaporizéry PAX 2 a PAX 3 - detail

Vaporizér PAX 3 – čistenie:

Udržiavanie vaporizéra PAX 3 je jednoduché a rýchle (dá sa stihnúť za menej ako 2 minúty).
Odním náustok a magnetické viečko komory a vlož do vaporizačného komína (v smere od náustku) fajkový čistič alebo kefku, pomocou ktorých z komína odstráň usadeniny. Stačí nimi jednoducho pohybovať dnu a von a nečistoty sa na nich zachytia. Čistič/kefka na druhej strane vytlačia sitko ohrevnej komory, ktoré vypadne. Pre čo najefektívnejšie čistenie ponor náustok a sitko do izopropylalkoholu.

Upozornenie: Nikdy do alkoholu ani vody neponáraj magnetické viečko ohrevnej komory! Komorou na použitie koncentrátov do tekutiny môžeš vložiť, ale nikdy nie celé magnetické viečko.

Pred opätovným nasadením sitka a náustku sa uisti, že sú úplne suché. Pre vrátenie sitka na jeho miesto ho jedným koncom vlož do ohrevnej komory, čo najďalej od vaporizačnej cesty. Potom sitko vyrovnaj a v strede ho pevne stlač. Malo by zapadnúť na svoje miesto a jemne ohnuté sedieť na spodku komory.

Pre čo najlepšie fungovanie zariadenia sa odporúča ho čistiť každých pár použití.


Vaporizér PAX 2 - nabíjanie a nástroje na čistenie: kefka a fajkové čističe

Vaporizér PAX 3 – PAX Vapor App:

Aplikáciu PAX Vapor App si môžeš zadarmo stiahnuť z App Store pre Iphone alebo z Google Play pre Android. Pre prvé pripojenie tvojho PAX 3 vaporizéru ku aplikácii sa uisti, že máš na telefóne zapnutý Bluetooth a otvor aplikáciu. Pre spárovanie zariadení musí byť vaporizér plne nabitý a byť v bezprostrednej blízkosti telefónu.

Vaporizér zapni a jemne ním tras, až kým sa nerozsvietia meniace sa modré svetlá, čo indikuje, že vaporizér sa práve prepája s tvojim telefónom. Akonáhle sa zariadenia prepoja, vaporizér zavibruje a v aplikácii tvojho telefónu sa zobrazí obrázok vaporizéra. Následne môžeš svoje zariadenie pomenovať a získaš návod na používanie dodatočných nastavení tvojho PAX 3 vaporizéra, vrátane presných nastavení teploty ohrevu, bezpečnostného zámku, hier a najnovších updateov pre firmware vaporizéra.

V prípade akýchkoľvek dodatočných otázok sa obráť na FAQ na stránke www.pax.com.